לפתח כושר, לחטב את הגוף ולראות תוצאות מאימון אחד בשבוע?

אם את או אתה עדיין לא התחלתם להתאמן כי חשבתם שאימון אחד בשבוע אין בו תועלת.. אז יש סיכוי שאתם נמנים עם אחד מקהלי "המפספסים" הגדול שקיים בתחום הכושר והיום אני ממש רוצה להציל אתכם מהמקום (הארור) הזה.

יובל שטיין

יובל שטיין

מאמן ומנהל כללי

יש כל כך הרבה סיבות לאנשים מדוע לא להתחיל להתאמן, אך בין כל התירוצים הקלושים, יש אחד אמיתי ומסוכן שגורם לאנשים רבים לא להתאמן בכלל והוא נובע מתוך המחשבה שאימון אחד בשבוע "לא נחשב".

מדובר באחת הטעויות הוותיקות והקשות ביותר בתחום עם הפסד גדול מאוד.

מאיפה צורת המחשבה הזאת נובעת? לא ממש ידוע.. אבל אפשר להניח שאנשים חושבים בצורה הזאת מכיוון שהרעיון של איש חזק וחטוב מתחבר להם אך ורק עם "משוגעי כושר" שמבלים כל היום בהרמת משקולות וריצה.. אבל זה פשוט רחוק מהמציאות.

יותר מכך.. אעז ואומר שחלק גדול מ"משוגעי הכושר" לא יודעים אפילו שהם היו משיגים את אותן התוצאות לעתים גם במחצית המאמץ וכמות האימונים (ואפילו פחות מכך). 

כל כך הרבה פעמים שמעתי את הנמנעים מאימון בניסוחים שונים וגרסאות שונות, אבל בגדול זה הולך ככה :

"אני לא מתחיל\ה להתאמן כי כרגע אני יכול\ה להקדיש לזה רק פעם בשבוע" 

אז קודם אקצר ואתחיל מהסוף ובצורה הכי ברורה שאפשר – זאת טעות ענקית.

אפשר לעשות טרנספורמציה רצינית מאימון אחד בשבוע. זה אומר שאפשר לפתח כוח משמעותי, ללמוד להרים משקולות כבדות יותר, אפשר לפתח מסת שריר, אפשר לחטב את הגוף וכל הדברים המגניבים ששמעת על אנשים מתאמנים וכל זה מאימון אחד בשבוע.

המעבר משגרה שאינה כוללת אימונים כלל לשגרה הכוללת אימון אחד בשבוע – הוא המעבר הכי חשוב ובעל משמעות שניתן לעשות.. זה המעבר מ 0 ל- 1 ואת התוצאות שלו מרגישים מהר מאוד!

איך אני יודע את זה?

א. כי אנחנו עושים את זה עם מתאמנים כבר שנים – אני רואה מתאמנים חד-שבועיים אצלנו בסטודיו (גוף1 הרצליה) משלשים ומרבעים את המשקלים שהם מרימים תוך שהם מפתחים מסת שריר ומשנים את הגוף שלהם.

ב. כי המדע והמחקר מראים את זה גם ותומכים בזה.

בקיצור.. שעה אחת מזמנך בשבוע = שינוי

אם יש לך שעה אחת בלבד להשקיע במהלך השבוע – יש לך 75% ממה שצריך כדי לעלות על מסלול ששובר במכה את אורח החיים ה"יושבני" שלך ובועט אותך לתוך המשחק של החזקים, החזקות, המרימים והמרימות גם אם כבר שנים לא זזת. 

פעמים רבות זה מקבל המשך מעניין ומתאמנים מתחילים להוסיף לעצמם גם אימון שני.

אז איך בפועל עושים את זה?

כדי שזה יצליח ונראה התקדמות מאימון אחד בשבוע, יש 3 חוקים חשובים שיש להקפיד עליהם:

1. את הפעם בשבוע הזאת אסור לך לפספס 

כשמתאמנים רק פעם אחת בשבוע, חייבים באמת להתאמן אותה. פספוס של האימון מתחיל לייצר לנו "מרחקים" גדולים מידי בין אימון לאימון ופוגע בהתקדמות.

2. עושים רק את מה שחשוב

אי אפשר "לבזבז" את השעה הזאת על ניחושים. צריך שעה טובה, מודרכת ומרוכזת עם כל התרגילים החשובים, לכל הגוף ובעומסים הנכונים והמאתגרים. צריך לעשות את הדברים שבאמת הולכים לשפר אותך ואין זמן לשום דבר אחר.

3. אין דבר כזה "יום חלש"

גם אם יש לך "יום חלש", אין לך עוד אימון השבוע כדי לתקן או לפצות. לכן בכל אימון מגיעים עם התפיסה של "באתי לעבוד היום כמו שצריך ויהי מה".

מי שיכול להקפיד על 3 החוקים הללו – הולך פשוטו כמשמעו לעשות את המינימום ולהרוויח את המקסימום. והדבר הכי טוב – זה עובד אצל כולם כמעט אותו הדבר ובמסגרת דומה של זמן (כמה שבועות בלבד).

אם המאמרון הזה מדבר אליך ומעניין אותך, ואם בא לך לצאת מהמקום הבודד והמבלבל ולגשת ישירות לעניינים ולדלג על ניסיונות מעצבנים – אז אני חייב להזמין אותך לפגישה נחמדה אצלנו בסטודיו שבה נכיר אותך ונראה איך זה יכול לעזור גם לך.  אפשר לקבוע פגישה על ידי מילוי הטופס הקטן שנמצא ממש כאן 🙂 

רוצה לדעת יותר טוב איך אימון או 2 בשבוע יכולים לשנות את החיים?

טופס הזמנת פגישת ייעוץ והיכרות בת 30 דק' (ללא עלות)

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן