"כושר של אישה" - קצת על נשים, אימון כוח והפספוס הגדול

במשך שנים רבות טופחה סטיגמה הקשורה בנשים ואימוני כוח. המשקולות ב"סטודיו'ס לנשים" היו ורודות וקלות ברובן, הגומיות תפסו את מרבית השטח בקופסת הציוד ובחדרי הכושר שיעורי הסטודיו עד היום מכילים בעיקר נשים שבאות לנסות "לחטב את הגוף" (ומנסות ומנסות.. עד עצם היום הזה)

Picture of יובל שטיין

יובל שטיין

מאמן ומנהל כללי

אם את אישה בכל גיל שהוא ותמיד רצית גוף חזק וחטוב יותר כמו של זאת מהמגזין – אז יש סיכוי שהמאמרון הבא הולך לעשות לך קצת סדר בעניינים (אני מקווה).

בשנים האחרונות עולם הכושר הנשי עובר תהליך של התפקחות ולשמחתנו יותר נשים בכל הגילאים מבינות את האמת הגדולה: 

כדי להשיג גוף נשי חטוב – צריך להתאמן "כמו הגברים" (ואפילו רצוי לומר יחד עם הגברים).

בהתאמה, אפשר לראות יותר נערות ונשים בוחרות דווקא את המשקולות המאתגרות וקצת פחות את ה"שיעור המקפיץ" והגומיות.

אז איך עובד "החיטוב הנשי" ומה הוא מצריך?

זה בדיוק העניין.. שכאשר מתייחסים לאימון שמטרתו עיצוב, חיטוב ופיתוח הגוף, פשוט אין דבר כזה "חיטוב לנשים" ואין דבר כזה אפילו "אימון לנשים". יש פשוט "אימון" ובאימון הזה גם גברים וגם נשים (בכל הגילאים) מעוניינים ומעוניינות להעמיס על השרירים והשלד ולהגדיל את היכולת לשאת משקלים, בין אם על ידי אימון משקולות או אימון בעזרת משקל הגוף.

*בדיוק* כמו הגבר, ככל שהאישה מפותחת יותר מבחינה שרירית – כך הבגדים יושבים יותר יפה, הישבן מתעצב, היציבה משתפרת, דחיסות העצם גוברת ועוד.. אין באמת הבדל וזה קורה בכל גיל.  אין שום סיבה שבעולם שאישה לא תחתור להרים משקולות כבדות או להיות מסוגלת לעשות פוש-אפס כמו שצריך או אפילו לבצע עליות מתח.

כדאי להבהיר : האישה מתפתחת – לא "מתנפחת"

אחד הפחדים הגדולים והלא מבוססים של נשים רבות הוא כי אימון חזק עם משקולות יגרום למראה "מנופח". האישה אכן מתפתחת – אך זה פשוט לא קורה בצורה הזאת ממנה חוששות הנשים (עקב מספר הבדלים פיזיולוגיים בין גברים לנשים).

לא ברור איך אחרי כל כך הרבה שנים של "נשים שמתאמנות ולא מתנפחות" – המיתוס הזה עדיין קיים.. שהרי הנשים החטובות ושמורות-הגוף באמת שומרות את הסוד קרוב ללב:

אלה המשקולות הכבדות שאחראיות על הטוב הזה ופחות הקפיצות למשמע המוזיקה הקצבית.

וזה כמובן מעלה שאלה חשובה מאוד :

"למה 'עבדו עלינו' (הנשים) כל השנים עם כל מיני "עיצוב וחיטוב" וכאלה..?"

מה זאת אומרת למה? כי זה רווחי !

המיתוסים והפחדים הנשיים מ"אימון גברי" הכשירו את הקרקע לפיתוח שיעורים עם 'אופי נשי' ומתיימרים להבטיח מה שניתן להשיג בלו-הכי באופן הטוב והיעיל ביותר בעיקר באמצעות אימון כוח סטנדרטי. ככה אפשר לשלוח 30-40 נשים לתוך חדר שיש בו שיעור "עיצוב וחיטוב" ורמקולים חזקים ובכך ולא להעמיס על אזור המשקולות הגברי בחדר הכושר. וואלה! ככה מנצלים נדל"ן כמו שצריך.

אבל אצלנו בסטודיו זה לא ככה

אצלנו בסטודיו גילו הנשים, מכל מיני גילאים, המתאמנות קבוע לצד גברים בקבוצה קטנה שפעמים רבות הן מסוגלות לבחור באותם המשקלים של הגברברים שמתאמנים לידן ואפילו יותר (אאוצ'! האגו הגברי..). וכשהן עושות את זה לא רק הביטחון העצמי גובר, אלא גם מתחילים לראות ולהרגיש (לפעמים בפעם הראשונה בחיים) תוצאות אמתיות (כאלה שגומייה ורודה פחות מקדמת..).

רוצה לעבור גמילה ממשקולות ורודות?

טופס הזמנת פגישת ייעוץ והיכרות בת 30 דק' (ללא עלות)

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן